Pod takim hasłem we wrześniu br. gmina Zgierz ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży uczęszczających do gminnych szkół i przedszkoli. Głównym celem konkursu było rozwijanie, edukacja i promocja zachowań proekologicznych, podejmowanych na rzecz naszego środowiska, poprzez poddawanie recyklingowi odpadów. Po ich przetworzeniu powstaną surowce, z których zostaną wytworzone nowe produkty.
Do końca października wpłynęły 54 prace, wykonane przeważnie przez kilkuosobowe grupy. Komisja konkursowa, która zebrała się na początku listopada, nie miała łatwego zadania. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie z klas I – III oraz klas IV – VIII szkół podstawowych. Nagrodzono i wyróżniono 16 prac, które zdaniem jury, najlepiej odzwierciedlały główny cel konkursu, a także były oryginalne pod względem pomysłu i wykonania.
Zwycięzcy otrzymają nagrody podczas uroczystych apeli w swoich szkołach, a już dzisiaj wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach proekologicznych.

Wyniki konkursu  konkurs-2