Na co dzień urzędnik pracujący w Referacie Promocji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Gminy Zgierz. Po pracy, każdą wolną chwilę poświęca swoim pasjom artystycznym – malarstwu, fotografii i grafice.
W tym roku Mariusz Świątczak, bo to o nim mowa, został podwójnie doceniony. W październiku otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego – „W uznaniu zasług w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury”, podczas inauguracji sezonu kulturalnego 2019/2020 województwa łódzkiego. Z wnioskiem o to wyróżnienie wystąpiła Wójt Gminy Zgierz – Barbara Kaczmarek, uzasadniając bogaty, blisko trzydziestoletni dorobek artystyczny swojego pracownika, którego prace znane są nie tylko w rodzimym Zgierzu, ale także na świecie. Prace Mariusza Świątczaka były bowiem wystawiane m. in. w Londynie, Francji, na Litwie czy Węgrzech. Wiele jego prac znajduje się w zbiorach kościołów parafialnych Archidiecezji Łódzkiej, m. in. na terenie gminy Zgierz w parafiach w Giecznie, Grotnikach, Dąbrówce Wielkiej oraz Białej.
W miniony piątek 15 listopada, podczas uroczystej gali, Mariusz Świątczak otrzymał kolejne wyróżnienie – „Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury”. Na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, 49 osób, zespołów oraz jednostek działających na rzecz kultury województwa łódzkiego, otrzymało pamiątkowe dyplomy i kwiaty, jako wyraz podziękowania za ich codzienną działalność.
Naszemu koledze w Urzędu Gminy Zgierz serdecznie gratulujemy obu wyróżnień, a jednocześnie liczymy, że dalej będzie wspierał gminne inicjatywy i wzbogacał je swoimi artystycznymi umiejętnościami.