Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, przypadającego na dzień 14 listopada, gminny samorząd wraz ze społecznością Szkoły Podstawowej w Słowiku, zaprosili seniorów z gminy Zgierz na uroczyste obchody tego święta.

Gminny Dzień Seniora rozpoczął się od życzeń oraz głośnego „Sto lat”. – Z okazji dzisiejszego święta, składam wszystkim seniorom z gminy Zgierz najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w zdrowiu, pełnych radości, ciepła i pogody ducha. Aby każdy dzień dostarczał Państwu wiele uśmiechu na twarzy oraz szacunku i miłości najbliższych – życzyła Wójt Gminy Zgierz – Barbara Kaczmarek.

Następnie uczniowie podstawówki ze Słowika przygotowali krótki program artystyczny, a zaraz po nich, blisko setka seniorów, bawiła się na koncercie Julii Szwajcer z zespołem Talent Kolektyw. Zgromadzeni w szkolnej sali gimnastycznej, mogli posłuchać autorskich utworów zespołu, a także tych bardziej znanych, jak np. „Sing sing” z repertuaru Maryli Rodowicz, czy „Szukaj mnie” z filmu „Kogel mogel”.

Na koniec seniorzy musieli wykazać się wiedzą na temat gminy Zgierz podczas konkursu, w którym do wygrania były książki. Wśród uczestników konkursu była najstarsza seniorka tego wydarzenia – 97-letnia Marianna Kaczmarek ze Słowika, która bezbłędnie udzieliła odpowiedzi na pytanie, a tym samym otrzymała nagrodę.

Nie zabrakło więc wspólnego śpiewania, dobrej zabawy i miłej atmosfery, po których zaprosiliśmy seniorów na słodki poczęstunek.