logo uni i pl

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

W dniu 29.03.br. wójt gminy Zgierz Barbara Kaczmarek przy kontrasygnacie skarbnika gminy Ewy Kubiak podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Odnowa infrastruktury na szlaku turystycznym w miejscowości Rosanów, w Gminie Zgierz”. Projekt uzyskał wsparcie ze środków Unii Europejskiej na poziomie ponad 60%, a okres jego realizacji przewidziano do końca 2019r.

Celem głównym przedsięwzięcia jest ograniczenie degradacji środowiska przyrodniczego w miejscach wypoczynku poprzez kompleksowe zagospodarowanie terenu w miejscowości Rosanów. Przedsięwzięcie obejmuje  budowę ciągów komunikacyjnych, miejsc postojowych, placu zabaw z nawierzchnią, wiat drewnianych z utwardzeniem podłoża oraz montaż stołów z ławkami.

Zostaną także wykonane nasadzenia, obsiew trawą oraz montaż lamp solarnych.