15 października br. w Kwilnie odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci nauczyciela, społecznika i założyciela miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej Kazimierza Mizery, zamordowanego przez Niemców w 1939 r. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z wójtem Barbarą Kaczmarek oraz radnymi Rady Gminy Zgierz Gabrielą Skopiak i Mirosławem Matusiakiem, delegacja strażaków z prezesem gminnego Oddziału ZOSP RP Janem Wojciechowskim, młodzież szkolna i mieszkańcy. Marmurową tablicę, upamiętniającą zasłużonego dla społeczności lokalnej pedagoga, poświęcił ks. Mirosław Wojturski. Wydarzenie, wpisujące się w kalendarz obchodów jubileuszu niepodległości, było żywą lekcją historii i patriotyzmu.