W piątek (12 października) oraz w poniedziałek (15 października) świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wójt gminy Zgierz Barbara Kaczmarek oraz kierownik Referat Edukacji i Spraw Społecznych Bożena Frank złożyły wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkół najserdeczniejsze życzenia.

Troje nauczycieli spośród grona pedagogicznego w całej społeczności szkolnej w naszej gminie zostało wyróżnionych nagrodą Wójta Gminy Zgierz.
Laureatami zostali: Marta Marszałek-Suska (nauczycielka w SP w Besiekierzu Rudnym), Sławomir Truszkiewicz (dyrektor SP w Białej) i Krzysztof Zatorski (nauczyciel SP w Szczawinie).

Ponadto Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej gościła w swoich murach emerytowanych nauczycieli Gminnego Koła Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wszyscy uczestnicy spotkania obdarowani zostali słodkim upominkiem. Wójt gminy życzyła zebranym zdrowia i wszelkiej pomyślności.