Święty Mikołaj od początku grudnia odwiedza dzieci w gminnych miejscowościach. W dzień swojego święta, na zaproszenie Sołtysa Arkadiusza Budnera oraz Rady Sołeckiej zagościł w Giecznie, gdzie czekało na niego grono zarówno młodszych, jak i starszych entuzjastów. W wydarzeniu wzięły udział Wójt Gminy Zgierz Wioleta Głowacka oraz Radna Gabriela Skopiak.

W oczekiwaniu na świętego, dzieci z radością przygotowywały papierowe łańcuchy choinkowe oraz zdobiły pierniczki. Pracę przerwał jednak dźwięk świątecznego dzwonka, który zwiastował nadejście św. Mikołaja. Po jednoznacznej, optymistycznej odpowiedzi wszystkich uczestników na pytanie o byciu grzecznym w tym roku, Mikołaj obdarował zgromadzone dzieci upominkami, powodując jeszcze większy uśmiech na ich buziach. W trakcie Mikołajek wszyscy chętnie częstowali się przygotowanym poczęstunkiem i słuchali świątecznych melodii.