GMINA ZGIERZ – MIEJSCE TWOJEGO SUKCESU W BIZNESIE

Gmina Zgierz jest jedną z największych gmin polskich i największą w województwie łódzkim. To nie tylko nowoczesna infrastruktura i tereny o wysokiej atrakcyjności turystycznej, które czynią naszą gminę ciekawym miejscem do życia i wypoczynku. To przede wszystkim doskonała lokalizacja dla rozwoju współczesnego biznesu. Lokalna społeczność o dużym potencjale zapewnia konkurencyjne warunki rynkowe, a otwarta polityka władz samorządowych zapewnia wsparcie na każdym etapie inwestycji.

Położenie gminy Zgierz w centralnej Polsce, bliskość aglomeracji łódzkiej oraz przebieg i krzyżowanie się na terenie gminy dróg o znaczeniu międzynarodowym i krajowym stwarzają korzystne warunki dla inwestowania. Duże znaczenie dla przyszłych inwestorów ma zlokalizowanie na terenie gminy dwóch zjazdów z autostrady A2, tzw. węzeł „Zgierz” i węzeł „Piątek” oraz bliskość skrzyżowania autostrad A1 i A2 pod Strykowem (ok. 22 km od węzła „Zgierz”). Jest to jednocześnie przecięcie jednych z najważniejszych w Europie korytarzy transportowych – bliskość największych gospodarek UE (przede wszystkim Niemiec) oraz łatwy dostęp do rynków położonych za wschodnią granicą UE są szczególnie ważne dla inwestorów, którzy otwierają swoje zakłady z myślą o eksporcie.

W pobliżu gminy zlokalizowane są również Międzynarodowy Port Lotniczy ŁÓDŹ im. Władysława Reymonta (ok. 23 km) oraz dworce kolejowe Łódź Fabryczna (ok. 22 km) i Łódź Kaliska (ok. 21 km).

mapka_gminy_ze_szlak_komun_04-10-2016

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych inwestorów zostały przygotowane i uchwalone miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla obszarów w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów autostradowych lub w niewielkiej odległości od nich.

W gminie Zgierz znajduje się ponad 500 hektarów terenów przeznaczonych pod inwestycje.

W przyjętych planach pod usługi, działalność produkcyjną i mieszkalnictwo przeznaczono podzielone na trzy strefy tereny w:

A) Dąbrówce Wielkiej
B) Emilii i Słowiku
C) Lućmierzu

ULOTKA TI ANG.cdr

Mapa terenów inwestycyjnych w gminie Zgierz

Tereny inwestycyjne Dąbrówki Wielkiej znajdują się przy węźle autostradowym „Piątek” autostrady A2, natomiast tereny przeznaczone pod inwestycje w Emilii i Słowiku są zlokalizowane przy zjeździe z A2 – węzeł „Emilia”. Dzięki uregulowaniu kwestii zagospodarowania przestrzennego możliwe było utworzenie w Lućmierzu podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Teren jest bardzo atrakcyjny, przylega do drogi krajowej nr 91, znajduje się blisko węzła autostradowego Emilia.

Przeznaczenie terenów w obowiązujących miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego na obszarze gminy Zgierz:

Tereny zabudowy produkcyjnej, składów i magazynów – około 331 ha
Tereny zabudowy usługowej – około 194 ha
Tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej – około 154 ha
Tereny zabudowy mieszkaniowej – około 31 ha

Atrakcyjność inwestycyjna gminy Zgierz:

• dynamiczny rozwój gospodarczy
  • młodzi i dobrze wykształceni pracownicy oraz konkurencyjne koszty pracy
  • bliskość akademickich ośrodków naukowych i badawczych wpływająca na wykwalifikowanie kadry i wzrost innowacyjności
  • położenie w centrum Polski i Europy- bliskość skrzyżowania autostrad A1 i A2 – przecięcia międzynarodowych szlaków transportowych
  • zlokalizowanie na terenie gminy dwóch zjazdów z autostrady A2, tzw. węzeł „Zgierz” i węzeł „Piątek”
  • coraz nowocześniejsza infrastruktura kolejowa i lotnicza: