25 lipca 2008 r. zakończyły się, trwające trzy tygodnie, „Spotkania wakacyjne”realizowane przez gminę Zgierz w ramach projektu Otwórz drzwi – świat jest dla Ciebie. Były to półkolonie dla dzieci z terenu gminy, współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota dofinansowania przyznanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi wyniosła 100 % wartości projektu, tj. 48 457,50 zł.

W spotkaniach, które miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej brało udział 47 uczestników w wieku 8 – 16 lat.

Dzieci oprócz różnorodnych zajęć, m.in. sportowych i plastycznych organizowanych w GOK-u miały zapewnione liczne wyjazdy rekreacyjno-edukacyjne. Odwiedziły łódzkie ZOO, po którym oprowadzał je przewodnik, prezentując zwyczaje zwierząt oraz ciekawostki z życia ogrodu. Natomiast podczas wizyty w Dinoparku przeniosły się w świat prehistorycznych mieszkańców naszej planety – dinozaurów.
centrum wikliniarskim w Konarzewie młodzi mieszkańcy gminy poznali proces uprawy i obróbki wikliny, a następnie sami próbowali wyplatać z niej wyroby.
W czasie półkolonii nie zabrakło również okazji do przybliżenia dzieciom historii i tradycji okolic, w których żyją – zwiedzanie Izby Pamięci w Białej, poznanie historiidworku w Dzierżąnej oraz wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Akacjami”oraz w Starej Kuźni, gdzie miał miejsce pokaz kucia podkowy.
Należy zaznaczyć, że oprócz tego co „dla ducha” , była także coś „dla ciała”, bowiem uczestnicy projektu mieli zapewnione atrakcje sportowe, tj. wizytę na krytej pływalniWODNIK w Ozorkowie oraz w Stacji Nowa Gdynia.

Dzieci spędzały aktywnie czas, integrując się i korzystając z tego, co nie jest dla nich dostępne na co dzień. Półkolonie pozwoliły im poczuć się, choć trochę jak na prawdziwym wakacyjnym wyjeździe i tym samym pokazały, że „świat jest dla Nich”.

Uczestnicy napisali również krótkie artykuły, w których opisują swoje wrażenia z odbytych wycieczek i zdobyte w ich trakcie doświadczenia. Wykonali również mnóstwo zdjęć. Artykuły i część fotografii znajdują się poniżej.