W ubiegłym tygodniu zachęcaliśmy do aktywnego wypoczynku w gminie Zgierz. Dzisiaj chcemy przekonać miłośników dwóch kółek lub pieszych wędrówek, że warto ciepłe i słoneczne dni wykorzystać, aby poznawać walory przyrodniczo – turystyczne gminy Zgierz.

Przez ziemię zgierską przebiega kilka szlaków, po których możemy poruszać się rowerem, pieszo, a nawet konno, i w ten sposób odkrywać malownicze zakątki, obserwować przyrodę czy zwiedzać i poznawać historię naszej gminy.

Na załączonej mapce oznaczonych zostało pięć szlaków: zielony (Agroturystyczny Szlak Rowerowy), żółty (Agroturystyczny Szlak Pieszy „Szlakiem Bojowym 28. Pułku Strzelców Kaniowskich z Września 1939 roku” oraz Łącznikowy Agroturystyczny Szlak Rowerowy), czerwony (Agroturystyczny Szlak Rowerowy „Szlakiem Bojowym Kresowej Brygady Kawalerii z Września 1939 roku”) oraz niebieski (Rowerowy Szlak „W Centrum Polski”).

Do zobaczenia na szlaku!