W tym roku sołectwo Lorenki będzie realizowało projekt integracyjny dla mieszkańców ze środków z tzw. „grantów sołeckich”. Gmina Zgierz podpisała umowę w sprawie udzielenia z budżetu województwa łódzkiego na rok 2020 pomocy finansowej w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.

Dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł zostanie przeznaczone na zorganizowanie letniego pikniku dla mieszkańców sołectwa w ramach projektu grantowego pn.: „Jesteśmy aktywni w naszej wsi – piknik sąsiedzki”.  Z tych środków zostanie zakupiona niezbędna infrastruktura piknikowa, m. in. namioty oraz ławki i stoły, która będzie służyła mieszkańcom przez wiele następnych sezonów.