Wakacje, to czas kiedy możemy odpocząć od codziennych obowiązków, ale także zrobić rzeczy, na które wcześniej brakowało nam czasu. Zapraszamy mieszkańców gminy i okolic do odwiedzenia niezwykłego miejsca jakim jest Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.. Miejsce to jest wyjątkowe pod względem walorów przyrodniczo – krajobrazowych. Na terenie ośrodka znajduje się piękny dworek z 1924 r. , położony w malowniczym zabytkowym parku. Miejsce to od wieków było siedzibą właścicieli dóbr ziemskich, a kolejne pokolenia modernizowały siedzibę folwarczną. Park położony  jest nad brzegiem stawu, w dolinie rzeczki Ciosenki. Do dzisiaj, na prawie 3,2 ha terenie parku, przetrwało wiele okazałych drzew m.in. z gatunku: lipa drobnolistna, dąb szypułkowy, grab pospolity, robinia akacjowa, klon srebrzysty i zwyczajny oraz różnorodne krzewy, które są niemymi świadkami blisko stuletniej historii tego miejsca. Park jest również miejscem bytowania zwierząt, głównie ptaków, owadów oraz nielicznych małych ssaków.

Park w Dzierżąznej w 2019 roku został poddany gruntownej renowacji, choć zabytkowy, dostosowano do współczesnych standardów – wymieniono  oświetlenie oraz wzbogacono o nowe funkcje, ze strefą fitness z urządzeniami siłowni zewnętrznej i trampolinami. Nad brzegiem stawu wykonano plażę z leżakami tzw. mieżakami. Ponadto, aby teren w pełni służył zarówno mieszkańcom gminy jak i turystom, zamontowano altanę parkową oraz szereg elementów tzw. małej architektury: ławki, kosze, stojaki na rowery, tablice edukacyjne. Na terenie ośrodka znajduje się także tężnia solankowa, która ma właściwości lecznicze. Dookoła tężni ulokowano ławki wolnostojące dla tych, którzy chcieliby odetchnąć w solankowym zaciszu. Park nad stawem z alejkami oraz wyznaczonymi miejscami dla odwiedzających osób jest szczególnym miejscem na wakacyjny relaks z rodziną i znajomymi. Wspaniałe miejsce oraz lokalizacja w samym centrum gminy Zgierz, godne polecenia przede wszystkim dla dzieciaków tych małych jak i dużych. Zapraszamy do spacerów po parku dworskim w Dzierżąznej i korzystania ze wszystkich dostępnych na jego terenie atrakcji!