Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Dariusz Sędzicki zawiadamia, że w dniu 25 czerwca 2020 r. o godzinie 9:00 odbędzie się XXII Sesja Rady Gminy Zgierz w trybie zdalnym.

Obrady XXII sesji będą transmitowane na żywo, zapraszamy do śledzenie transmisji online.

Porządek obrad XXII Sesji Rady Gminy Zgierz

1. Otwarcie obrad XXII Sesji Rady Gminy Zgierz.
2. Uwagi do porządku obrad XXII Sesji Rady Gminy Zgierz.
3. Uwagi do protokołów:
3.1.XX Sesji nr XX/20 z dnia 28 maja 2020 r.,
3.2. XXI Sesji nr XXI/20 z dnia 8 czerwca 2020 r.
4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
5. Informacja z działalności Przewodniczącego Rady Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym.
6. Informacja z działalności Wójta Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym.
7. Sprawozdania z prac Komisji Rady Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym.
8. Raport o stanie gminy Zgierz za 2019 rok:
8.1. rozpatrzenie raportu o stanie gminy Zgierz,
8.2. debata nad raportem,
8.3. rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Zgierz wotum zaufania.
9. Absolutorium dla Wójta Gminy Zgierz:
9.1. przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu za 2019 rok,
9.2. odczytanie Uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi w sprawie opinii o sprawozdaniu Wójta Gminy Zgierz z wykonania budżetu za 2019 rok,
9.3. odczytanie opinii Komisji Rewizyjnej o wykonaniu budżetu Gminy Zgierz za 2019 rok,
9.4. odczytanie Uchwały Komisji Rewizyjnej w sprawie wniosku o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Zgierz za 2019 rok,
9.5. odczytanie Uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Zgierz o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Zgierz za 2019 rok,
9.6. dyskusja w sprawie sprawozdania rocznego z wykonania budżetu i udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy Zgierz,
10. rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:
10.1. zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Zgierz za 2019 rok,
10.2. udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Zgierz z tytułu wykonania budżetu Gminy Zgierz za 2019 rok.
11. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:
11.1. w sprawie zmian budżetu Gminy Zgierz na rok 2020 w zakresie zadań własnych – kwota 600 000,- zł,
11.2. w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Gminy Zgierz na rok 2020 w zakresie zadań własnych,
11.3. w sprawie zmian budżetu Gminy Zgierz na rok 2020 w zakresie zadań własnych – kwota 500 000,- zł,
11.4. w sprawie zmiany Planu Przychodów i Kosztów Gminnego Zakładu Komunalnego w Dąbrówce Wielkiej na 2020 rok,
11.5. w sprawie zmiany Uchwały Nr XIV/181/19 z dnia 26 listopada 2019 roku w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Dąbrówce Wielkiej.
11.6. w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Zgierz,
11.7. w sprawie rozpatrzenia petycji o wybudowanie drogi 04KLw miejscowości Dąbrówka Wielka.
12. Sprawy różne.
13. Zamknięcie obrad XXII Sesji Rady Gminy Zgierz.

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa COVID-19, zwiększoną liczbę zachorowań występujących w województwie łódzkim oraz bezpieczeństwo uczestników sesji, zachęcamy Państwa do uczestnictwa w  sesji on-line, oglądając jej transmisję za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Gminy Zgierz.

Osoby biorące udział w sesji zobowiązane są do przestrzegania obowiązujących w kraju przepisów sanitarnych, a zwłaszcza obowiązku zakrywania nosa i ust.