Komisja, powołana zarządzeniem Wójta Gminy Zgierz nr VIII/46/20 z dnia 4 marca 2020 roku, w sprawie oceny projektów zgłaszanych przez sołectwa do konkursu o dotację z budżetu Województwa Łódzkiego czyli tzw. granty sołeckie, w dniu 11 marca 2020 roku oceniła 10 wniosków spełniających kryterium formalno-merytoryczne, złożonych przez następujące sołectwa: Wypychów, Śladków Górny, Emilia, Dąbrówka Strumiany, Grabiszew, Łagiewniki Nowe, Jedlicze B, Lorenki, Kębliny, Jedlicze A.

Trzy najwyżej ocenione projekty zostały złożone przez sołectwa: Jedlicze A, Wypychów i Lorenki, a tym samym zostaną one zarekomendowane do przedłożenia o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu województwa łódzkiego:

Komisja oceniała wnioski na podstawie „Regulaminu udzielania z budżetu Województwa Łódzkiego pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich” będącego załącznikiem do uchwały nr 190/20 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia 21 lutego 2020 r.

Informacja o wynikach konkursu, po ogłoszeniu ich przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, zostanie zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Gminy Zgierz oraz profilu Facebook.