W przededniu Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, sołtysom z terenu gminy Zgierz złożono podziękowania za ich codzienną pracę i zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności.

– W imieniu własnym oraz mieszkańców gminy, chcieliśmy złożyć Państwu wyrazy uznania za Waszą codzienną pracę i zaangażowanie w sprawy sołeckie. Życzymy Państwu, aby wzajemna współpraca z mieszkańcami oraz samorządem gminy Zgierz, dostarczały zadowolenia i satysfakcji. Życzymy także zdrowia, radości i pogody ducha w życiu zawodowym i prywatnym – mówili w trakcie uroczystości Sekretarz Gminy Zgierz – Mirosława Maciak oraz Przewodniczący Rady Gminy Zgierz oraz sołtys Besiekierza Rudnego w jednej osobie – Dariusz Sędzicki.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania sołtysom oferty korzystania z terminali płatniczych w ramach programu Polska bezgotówkowa Banku Spółdzielczego w Zgierzu, dzięki czemu mieszkańcy mogliby zapłacić podatek kartą płatniczą, bezpośrednio u swojego sołtysa.

Na koniec przyszedł czas na pyszny tort, poczęstunek i rozmowy.