13 lutego, w świetlicy w Ustroniu, odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami gminy, podczas którego rozmawiano na temat szeroko rozumianej elektromobilności, w związku z realizacją projektu pod nazwą „Strategia Rozwoju Elektromobilności Gminy Zgierz”, na który gminny samorząd uzyskał 100 % dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jedną z istotnych kwestii poruszonych przez obecnych na spotkaniu w tym zakresie jest opracowanie planu budowy infrastruktury dla rowerów i hulajnóg elektrycznych oraz utworzenia lub zmodernizowania stref przesiadkowych w okolicach przystanków autobusowych, czy dworców kolejowych, tak aby po dojechaniu rowerem do danego miejsca, można było tam bezpiecznie zostawić swój jednoślad i przesiąść się do komunikacji zbiorowej. Mieszkańcy byli również zainteresowani tematyką związaną z pojazdami elektrycznymi. Na ten temat wywiązała się dyskusja, w której głos zabrali mieszkańcy, którzy już teraz użytkują elektryczny samochód oraz rower z napędem elektrycznym. Kolejną kwestią poruszoną przez obecnych na spotkaniu, była rozbudowa sieci energooszczędnego oświetlenia ulicznego. Na koniec, po zapoznaniu się z ogólną koncepcją, mieszkańcy zaproponowali, że podczas zebrania sołeckiego, określą szczegółowe punkty, które chcieliby, żeby znalazły się w opracowywanej strategii.