Ostatniego dnia stycznia, sześć par małżeńskich z terenu gminy Zgierz, świętowało oficjalnie swoje jubileusze pożycia małżeńskiego. Jedna para – Maria i Zygmunt Biadała z Gieczna obchodziła diamentowe gody, czyli 60-tą rocznicę ślubu, a pozostałe pięć par złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego. Są to: Halina i Marian Michaś ze Słowika, Jadwiga i Zygmunt Jędrzejczak z Białej, Janina i Wacław Stańczyk z Grotnik, Sabina i Czesław Matusiak z Grabiszewa oraz Zofia i Kazimierz Piotrowscy ze Słowika.

Z tej okazji małżonkowie, wraz ze swoimi rodzinami i najbliższymi, zostali zaproszeni do Urzędu Stanu Cywilnego w Zgierzu. Podczas uroczystości, w obecności m. in. kierownika urzędu oraz Wójt Gminy Zgierz – Barbary Kaczmarek, małżonkowie odnowili śluby. Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki, a Jubilaci obchodzący złote gody – Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP.

Na koniec przy jubileuszowym torcie odśpiewano „Sto lat”, życząc Jubilatom przede wszystkim dużo zdrowia, a także wiele uśmiechu i radości na co dzień.