Tegoroczna XI edycja gminnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową została dzisiaj podsumowana. Ocenionych zostało 40 prac, które dostarczyli do Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżącej uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Zgierz.

Szopki oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów klas I – III najładniejsze szopki wykonały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Szczawinie: Antonina Kochanek (I miejsce), Liliana Sylwestrzak (II miejsce), Karolina Antoniewicz (III miejsce) oraz Marianna Kosielska (wyróżnienie). W drugiej kategorii wiekowej – uczniowie klas IV – VIII, jury najwyżej oceniło prace: Klaudii Bielińskiej ze Szkoły Podstawowej w Giecznie (I miejsce), Dawida Dudki także ze szkoły w Giecznie (II miejsce), Marceliny Pilarskiej z podstawówki w Dąbrówce Wielkiej (III miejsce) oraz Kacpra Witczaka ze szkoły w Giecznie (wyróżnienie). Pozostali autorzy szopek bożonarodzeniowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Już tradycyjnie wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których uczyły się jak samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne, takie jak bombki zdobione metodą decoupage, pudełka na prezenty czy dekoracje na okna.