„Recykling drogą do przyszłości” – pod takim hasłem gmina Zgierz ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci młodzieży z terenu gminy. Celem konkursu jest rozwijanie, edukacja i promocja zachowań proekologicznych, podejmowanych na rzecz naszego środowiska, poprzez poddawanie recyklingowi odpadów. Po ich przetworzeniu powstaną surowce, z których zostaną wytworzone nowe produkty.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Zgierz, które w grupach składających się z minimalnie z 2 osób, a maksymalnie z 6 osób, pod opieką nauczyciela koordynującego, wykonają dowolną techniką plastyczną i dostarczą prace, do Urzędu Gminy Zgierz (ul. Łęczycka 4 w Zgierzu), w terminie do 31 października 2019 r.

Szczegółowych informacji udziela Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Zgierz, te. 42 716 25 15 w. 101.

Pliki do pobrania: