W związku z prognozowanym przez synoptyków zagrożeniem upałami i możliwością wystąpienia suszy, w kontekście do zaobserwowanych  wysokich wartości poboru wody z sieci wodociągowej gminy Zgierz oraz maksymalną wydajnością infrastruktury ujęć wody po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o ograniczenie poboru wody do niezbędnych celów bytowych.

Jak wynika z komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego ryzyko wystąpienia upałów pociąga za sobą zagrożenie stanem suszy hydrologicznej, co nie pozostaje bez wpływu na zasoby wody, jakimi dysponuje nasza gmina.

Również Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ostrzega przed suszą rolniczą na terenie województwa łódzkiego. W tych warunkach może nastąpić deficyt wody, jakie doświadczyło w ostatnich tygodniach wiele gmin.