W związku z prognozowanym przez synoptyków zagrożeniem upałami i możliwością wystąpienia suszy, w kontekście do zaobserwowanych  wysokich wartości poboru wody z sieci wodociągowej gminy Zgierz oraz maksymalną wydajnością infrastruktury ujęć wody po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o ograniczenie poboru wody do niezbędnych celów bytowych.

Jak wynika z komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego z dnia 24 czerwca 2019 r. ryzyko wystąpienia upałów pociąga za sobą zagrożenie stanem suszy hydrologicznej, co nie pozostaje bez wpływu na zasoby wody, jakimi dysponuje nasza gmina.

Również Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ostrzega przed suszą rolniczą na terenie województwa łódzkiego. W tych warunkach może nastąpić deficyt wody, jakie doświadczyło w ostatnich tygodniach wiele gmin.