Zgierz, 28.09.2018 r.

Komunikat

Wójt Gminy Zgierz informuje, że w związku z komunikatem Urzędu Wojewódzkiego z dnia 27 września 2018 r. istnieje możliwość doszacowania strat wg najnowszych wskazań IUNG tzn. w uprawach towarowych ziemniaków i buraków cukrowych rosnących na I i II kategorii glebowej, (tj. na glebach klasy IVb, V i VI), nie dotyczy niewielkich powierzchni arowych ziemniaków.

Rolnicy, którzy wcześniej składali wnioski o oszacowanie strat składają jedynie Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach, tylko z wpisanym nr działki ewidencyjnej, powierzchnią niezebranej uprawy ziemniaków lub buraków cukrowych.

Rolnicy, którzy nie składali wcześniej wniosku składają wniosek z następującymi załącznikami:

1) oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach,

2) oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej – ilość sprzedanych zwierząt w roku 2017,

3) wydruk wniosku z ARiMR o płatność bezpośrednią na rok 2018 (lub oświadczenie wraz wnioskiem z ARiMR o płatności obszarowej na rok 2017),

4) ubezpieczenie upraw producenta rolnego (do wglądu) w przypadku gdy uprawy są ubezpieczone.

Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Zgierz w Biurze Obsługi Klienta stanowisko 4 lub 3 (tel. 42 714- 28-34) w terminie do 5 października br.

DRUKI DO POBRANIA:

wniosek_rolnika_o_oszacowanie_szkod