Wójt gminy Zgierz Barbara Kaczmarek oraz Zbigniew Linkowski reprezentujący Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego przekazali wszystkim jednostkom OSP z terenu naszej gminy wyposażenie i sprzęt ratownictwa zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Kwota uzyskanej dotacji przez Gminę Zgierz na zakup sprzętu i wyposażenia wynosi 86 460,28 zł. Zadanie zostało zrealizowane w ramach ogłoszonego Programu I priorytetu IIIB – Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.