Gminne uroczystości tradycyjnie odbędą się w Białej. Poprzedzi je złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na żołnierskich mogiłach, znajdujących się na cmentarzach w gminie Zgierz, m.in. na grobie Lucjana Wolframa, młodego żołnierza Legionów Józefa Piłsudskiego (cmentarz w Giecznie, godz. 11.00) oraz  na mogile Strzelców Kaniowskich  na cmentarzu w Białej, (godz. 11.30).

O godzinie 12.00 rozpocznie się uroczysta msza święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Białej. Po nabożeństwie z kościoła wyruszy tradycyjny marsz przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się oficjalna część uroczystości. W tym roku oprawę ceremonii uświetni swoim udziałem Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Po części oficjalnej odbędzie się piknik rodzinny “OD RYCERZA DO ŻOŁNIERZA”.