Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Zgierzu, połączone z Niebieskim Piknikiem w Parku Miejskim oraz upamiętnieniem 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Z okazji dorocznego Święta Policji, które w bieżącym roku uświetnia ceremonia nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu, w imieniu samorządu i społeczności gminy Zgierz pragnę serdecznie podziękować Kierownictwu, Funkcjonariuszom i Pracownikom zgierskiej jednostki za dotychczasową owocną pracę, profesjonalizm oraz trud pełnienia tej jakże ważnej, choć niełatwej służby publicznej.
Gratulując osiągnięć, które są wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa i praworządności oraz w wymierny sposób pozytywnie wpływają na standard i komfort codziennego życia mieszkańców, życzę dalszych sukcesów zawodowych, bezpiecznej służby, zasłużonych awansów i docenienia Państwa pracy w każdym aspekcie, a także satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Niech wizerunek godła państwowego, który z dumą noszą wszyscy policjanci na swoich mundurach – od dziś widoczny również na tym honorowym insygnium, jakie stanowi sztandar – przypomina, że swoją postawą oraz zaangażowaniem w wypełnianie obowiązków służbowych każdy z członków policyjnej formacji reprezentuje autorytet Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Jestem przekonana, że służba Ojczyźnie w szeregach Policji zawsze spotykać się będzie z należnym szacunkiem, wdzięcznością i uznaniem społecznym.

Wójt Gminy Zgierz
Barbara Kaczmarek