W dniu 19 stycznia br. w Urzędzie Gminy w Parzęczewie odbyła się uroczystość podpisania umów o przyznanie pomocy z Beneficjentami poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cztery umowy o przyznanie pomocy finansowej w łącznej wysokości 329 368,19 zł, które wręczył Pan Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego zostały zawarte pomiędzy Województwem Łódzkim a organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Zgierz na realizację projektów inwestycyjnych w zakresie „Budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej ”

Wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej otrzymały:

Ochotnicza Straż Pożarna z Dąbrówki Wielkiej, Ochotnicza Straż Pożarna z Rogoźna, Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczawina oraz Stowarzyszenie Promocji i Kultury Gminy Zgierz.

Projekty będą realizowane we współpracy z Gminą Zgierz do końca 2018 roku, a ich celem jest zaspokojenie potrzeb lokalnej społeczności i zwiększenie jej zaangażowania w organizację oddolnych inicjatyw.