Zbliża się II termin składania wniosków

o zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Zgierz przypomina o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można składać w terminie

od 1 sierpnia 2016 roku do 31 sierpnia 2016 roku.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie po okazaniu oryginałów pracownikowi) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 roku do 31 lipca 2016 roku.

Zwrot podatku akcyzowego wypłacany będzie w terminie

1-31 października 2016 roku.

W 2016 roku stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej ustalona została w wysokości 1,00 zł na 1 litr oleju zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 grudnia 2015 r. w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju (Dz. U. z 2015 r., poz. 2042).

Roczny limit zwrotu podatku akcyzowego w 2016 roku wynosi 86,00 zł x ilość ha użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego.

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego można pobrać w Urzędzie Gminy Zgierz w Biurze Obsługi Klienta na stanowisku nr 3 i 4 lub na stronie internetowej gminazgierz.pl (plik PDF poniżej).

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego